Triathlon – pasja dla najbardziej wytrzymałych

Jak w każdej dziedzinie życia, tak samo i w sporcie – im więcej się już osiągnęło, tym apetyt rośnie coraz bardziej i zaczyna się sięgać po coraz bardziej wymagające wyzwania. Wiele spośród osób trenujących obecnie triathlon na początku swojej przygody ze sportem nie myślała wcale o tej formie aktywności. Sportowcy zaczynali zazwyczaj od poszczególnych dziedzin sportowych, tj. od kolarstwa, biegania czy pływania.

Kolarstwo w triathlonie

Jazda na rowerze to jeden z elementów zawodów triathlonowych. Długość odcinka do przejechania jest zróżnicowana, w zależności od rodzaju zawodów – od czterdziestu do stu osiemdziesięciu kilometrów. Niezależnie od tego, w jakich zawodach bierze się udział, to warto postawić na profesjonalny sprzęt. Co prawda rowery triathlonowe nie należą do najtańszych, jednak inwestycja taka się opłaci. Jazda na typowym rowerze triathlonowym może znacznie poprawić osiągnięcia sportowe.

Wybór sprzętu

Wybierając rower do triathlonu trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rozmiar, a także na jakość wykonania poszczególnych elementów. Finalna cena roweru będzie zależała między innymi od tego, z jakiego materiału została wykonana jego rama. Im sprzęt jest lżejszy, tym cięższa będzie jego cena. Spory koszt roweru to także przerzutki oraz koła. Można trochę zaoszczędzić kupując rower w wersji podstawowej stopniowo go rozbudowując – wówczas wydatki rozłożone są w czasie.