Filtry do masek – wydajność i koszt


Maseczka do twarzy to Twój najlepszy przyjaciel, gdy próbujesz wyjść z domu i cieszyć się świeżym powietrzem. Jednak nie wszystkie maski do twarzy są stworzone tak samo. Jeśli masz wrażliwą skórę lub masz alergie, prawdopodobnie powinieneś trzymać się z dala od większości masek na twarz, chyba że są one specjalnie zaprojektowane dla wrażliwej skóry lub twoich konkretnych alergii. Odpowiedni filtr może pomóc Ci uzyskać najwięcej korzyści z przygody z maską do twarzy i zminimalizować wszelkie negatywne skutki dla Twojej skóry. Istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przed wyborem odpowiednich filtrów.

filtry do masek – wydajność

Filtry do masek

Na wydajność filtra wpływa to, jakie rodzaje cząsteczek filtr wyłapuje. Im mniejsze są te cząsteczki, tym wyższa jest wydajność. Wielkość porów w filtrze może wpływać na jego wydajność; mniejsze pory pozwolą filtrowi wychwycić mniejsze cząstki. Jeśli używasz wysoce wydajnego filtra, powinieneś również wziąć pod uwagę wielkość porów w swoim filtrze powietrza. Jeśli mieszkasz w czystym środowisku, jest prawdopodobne, że filtr usunie wszystkie cząstki stałe i zanieczyszczenia z powietrza.

Koszt

Filtry do masek i ich koszt powinny być brane pod uwagę przy wyborze odpowiednich filtrów do maski twarzowej. Jeśli koszt eksploatacji filtra jest mniejszy niż ilość usuwanego przez niego pyłu, w końcu zaoszczędzisz pieniądze na wymianie filtra w czasie. Koszt filtra jest obliczany na podstawie żywotności filtra. Istnieje kilka rodzajów filtrów, takich jak węgiel aktywny. Żywotność filtra może się różnić w zależności od rodzaju wybranego filtra, więc upewnij się, że spojrzysz na specyfikację filtra, aby określić jego żywotność.