Jak prawidłowo dbać o rękawice bramkarskie?


Zakup profesjonalnych rękawic to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest również to, aby o nie odpowiednio zadbać. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak zadbać o nowe rękawice bramkarskie, aby służyły nam sprawnie przez wiele meczy.

Jak należy dbać o rękawice?

Aby rękawice przetrwały przynajmniej kilka sezonów należy stosować się do kilku prostych zasad. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że warto mieć przynajmniej dwie różne pary rękawic. Jedne treningowe, a drugie oczywiście do rozgrywania meczy. Podczas meczy potrzebny jest maksymalny chwyt i pewność, dlatego też rękawice bramkarskie muszą być w perfekcyjnym stanie. Niestety bardzo intensywna eksploatacja podczas codziennych treningów może doprowadzić do uszkodzenia nawet najlepszych jakościowo rękawic.

Jak czyścic rękawice bramkarskie?

Po pierwsze pamiętać należy o tym, że rękawic bramkarskich w żadnym wypadku nie można prać w zwykłej pralce automatycznej. Najlepiej płukać rękawice w letniej wodzie, ponieważ toksyny i bród zawarty w pocie negatywnie wpływa na piankę. Po dokładnym płukaniu należy delikatnie wycisnąć wodę. Mocne wykręcanie może uszkodzić szwy, dlatego też trzeba zachować ostrożność. Rękawice powinny schnąć w temperaturze pokojowej, dlatego też nie można kłaść ich obok grzejnika lub na słońcu. Przyśpieszenie procesu schnięcia może mieć bardzo zły wpływ na nasze rękawice bramkarskie z KajaSport.