Jaki licznik wybrać?


Urządzenie, które może się przydać każdemu rowerzyście to licznik rowerowy. Dzięki niemu można uzyskać informacje na temat swojej jazdy. Łatwiej jest wszystko zaplanować, jeżeli znamy istotne parametry treningu. Wiele osób nie ma pojęcia jak wybrać licznik rowerowy

Podróż rowerem

Jazda na rowerze jest korzystna dla zdrowia, a także polecana w procesie rehabilitacji. Osoby po ciężkich kontuzjach nie mogą od razu wrócić do ciężkiego treningu. Muszą się powoli rehabilitować, a rower jest do tego doskonałym narzędziem. Obecnie dostępne na rynku liczniki rowerowe już nie przypominają pierwszych modeli. Technologia poszła mocno do przodu i możliwości tych urządzeń są dziś zdecydowanie większe. Dzisiejsze liczniki rowerowe zostały wyposażone w nadajnik GPS, dlatego rowerzysta w każdej chwili może sprawdzić gdzie się znajduje. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z liczników korzysta wielu sympatyków jednośladów, dla których jest to podstawowe akcesorium rowerowe. W sprzedaży dostępne są różne modele liczników, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla siebie. Należy jednak pamiętać, żeby zamawiać liczniki jedynie u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. 

Proste liczniki rowerowe

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że najprostsze liczniki również mogą spełnić oczekiwania rowerzystów, a są dostępne w bardzo niskiej cenie. Wiele osób zastanawia się jak wybrać licznik rowerowy, który posłuży przez wiele lat. Prawie każdy rowerzysta jest ciekaw z jaką prędkością jechał, a także jaki dystans pokonał. Poważnie podchodzą do takich spraw sportowcy, którzy dzięki uzyskanym informacjom mogą lepiej zaplanować swój trening i poprawić obecne wyniki. Więcej informacji na wyświetlaczu można odczytać na bardziej zaawansowanych urządzeniach. Pomiar aktualnej prędkości to podstawowa funkcja każdego licznika rowerowego. Dane na temat średniej prędkości oraz czasu przejazdu również są przydatne. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że zaawansowane urządzenia posiadają wiele funkcji, które są całkowicie zbędne dla początkujących rowerzystów. 

Zakup licznika rowerowego

Z większości opcji miłośnik jednośladów nawet nigdy nie skorzysta, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup prostego licznika. Atrakcyjna cena to z pewnością największa zaleta prostych liczników rowerowych. Warto dodać, że już za kilkadziesiąt złotych można kupić zaawansowany model. Wiele osób zastanawia się także, czy lepszy będzie licznik rowerowy z kabelkiem, czy może wariant bezprzewodowy. Proste liczniki rowerowe są bardzo łatwe w obsłudze, dlatego nawet osoby starsze nie powinny mieć z tym żadnych problemów. Parametry wyświetlane na ekranie można zmienić bardzo szybko przy pomocy jednego przycisku. Duży oraz czytelny wyświetlacz to kolejna zaleta prostych urządzeń. Do zasilenia takiego urządzenia potrzeba także mniej energii, ponieważ licznik wyświetla mniej informacji. Liczniki rowerowe to wytrzymałe urządzenia, w których wystarczy wymienić baterię raz na sezon. Warto także dodać, że większość prostych liczników została wyposażona w zegar.