Niezbędne wyposażenie roweru

oświetlenie rowerowe USB

Choć rower wydaje się wielu osobom jedynie zabawką, to jednak jest to pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego, a to powoduje, że musi być wyposażony on, jak i rowerzysta, w odpowiednie środki ochrony. Co zatem trzeba kupić razem z rowerem, aby jazda na nim nie wiązała się z ryzykiem wypadku lub w najlepszym razie mandatem?

Odpowiednie oświetlenie roweru

Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest wyposażenie posiadanego roweru w odpowiednie oświetlenie. Szacuje się, że to właśnie brak odpowiedniej rozpoznawalności roweru jest głównym czynnikiem wypadków, w których rowerzysta bierze udział. Z tego powodu każdy poruszający się rower musi mieć lampki rowerowe z przodu, lecz również z tyłu. Osoby, które chciałyby jeszcze bardziej zwiększyć swoją widoczność, powinny wyposażyć się także w odblaski, które można zmontować na szprychach lub też na kurtce.

Zabezpieczenie głowy

Niestety nie da się całkowicie zabezpieczyć przed ewentualnością wypadku i często nawet najlepsze lampki rowerowe nie pozwolą go uniknąć. Z tego powodu trzeba się zabezpieczyć na ewentualność wypadku. Nie od dziś wiadomo, że tą najbardziej narażoną na skutki wypadku częścią ciała jest oczywiście głowa. Z tego powodu niezwykle ważne jest to, aby każdy rowerzysta posiadał podczas jazdy na rowerze specjalny kask, który zabezpieczy głowę przed upadkiem i uderzeniem o asfalt lub nawet krawężnik. Ten niepozorny przedmiot może ocalić nawet życie, dlatego też nie warto lekceważyć konieczności jego posiadania. Tym bardziej, że w niczym on nie przeszkadza podczas jazdy na rowerze.