Profesjonalne zapięcie do roweru – garść informacji

zapięcie do roweru

Zapięcie stanowi nieodzowną część wyposażenia jednośladu. Dzięki niemu można zabezpieczyć pojazd przed kradzieżą. Wśród popularnych modeli można znaleźć plecione linki, które produkowane są z wysokiej jakości elementów metalowych. Stalowe linki są powlekane plastikowymi osłonami lub materiałem PCV. Tym akcesorium oplata się część ramy oraz koła, daje to największą ochronę przed kradzieżą. Dodatkowo tego typu system zabezpieczany jest kluczykiem. Zapięcie nie zajmuje dużo miejsca, można je zwinąć w spiralę w czasie transportu.

Akcesoria antykradzieżowe na wyposażeniu cyklisty

zapięcie do roweru

Kolejny rodzaj stanowi zapięcie do roweru, które kształtem przypomina literę U. Przykład znajdziesz na stronie: https://www.goride.pl/zapiecia-i-zabezpieczenia-rowerowe. Jest ono wykonane zazwyczaj z hartowanej stali. Charakteryzuje je mocna, zwarta konstrukcja, którą ciężko uszkodzić zwykłymi narzędziami ręcznymi. Wyżej wymienione narzędzie typu U-lock wyposażone jest najczęściej w specjalistyczny mechanizm zamka, który zabezpieczany jest utwardzoną stalą. Bez wątpienia tego typu gadżet daje świetną ochronę i wyróżnia się on dobrą jakością wykonania.

Nowoczesne zabezpieczenia do jednośladów

Wśród modeli można wyróżnić również te, które posiadają szyfrowane hasło. Kod wprowadza się poprzez ustawienie pokrętła na odpowiednio wybranych liczbach. Wśród nowoczesnych zapięć do roweru można także znaleźć modele, które steruje się za pomocą aplikacji mobilnych na tablecie oraz smartfonie z dostępem do internetu. Wyżej wymienione akcesoria są wodoodporne.