Jak wybrać porządne buty piłkarskie?


Każdy z zawodników, niezależnie od reprezentowanego poziomu gry, powinien dobrze wiedzieć, jak wybrać porządne buty piłkarskie, aby zapewnić sobie rozrywkę na najwyższym światowym poziomie. Jak powszechnie wiadomo nike korki są niezbędnym elementem każdego piłkarza – bardzo wielu zawodników uważa także, że i najważniejszy. Dobrze dobrane korki zapewniają nie tylko wygodę podczas gry, ale również komfort, odpowiedni balans ciała i prawidłowe ułożenie stopy.

Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę?

Wybierając nowe nike korki warto zwrócić szczególną uwagę na ich jakość wykonania. Pamiętać należy także o ich przeznaczeniu. Jedne modele doskonale spisywać będą się na naturalnej trawie, a inne korki zdecydowanie lepiej poradzą sobie na mokrej nawierzchni albo na sztucznej trawie, która w Polsce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wbrew pozorom duże znaczenie ma również poziom samego piłkarza. Nike oferuje wysokiej jakości korki dla profesjonalistów, półprofesjonalistów, półamatorów i amatorów. Najnowsze modele korków nike z tzw. wyższej półki mogą kosztować nawet 1500zł, dlatego też do rekreacyjnej gry nie będą dobrym wyborem.

Przeznaczenie korków

Jak wcześniej zostało wspomniane inne korki będą potrzebne do gry na sztucznej trawi, a zupełnie inne na naturalne podłoże. Osoby, które preferują naturalną trawę powinny zainteresowaniem się obuwiem typu „lanki”, które oznaczone są symbolem FG. Są to korki zaprojektowane właśnie na nawierzchnie trawiaste. Doskonale nadają się do gry na boiskach niezbyt ubitych, których w Polsce jest pełno.