Co warto wiedzieć o butach narciarskich Head?

Oryginalne buty narciarskie Head cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla osób, które planują kupić nowe buty narciarskie, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, na które elementy warto zwracać uwagę.

Zaawansowane mechanizmy w butach narciarskich Head

Oryginalne buty narciarskie Head słyną przede wszystkim z charakterystycznych klamer Superleggera, które praktycznie w całości wykonane są z aluminium. Klamry wyróżniają się nie tylko prostotą i bezawaryjnością, ale również estetycznym wyglądem. Godna uwagi jest także technologia Buckle Rock, która służy do blokowania klamer bezpośrednio po ich zapięciu. Nie można zapominać także o mechanizmie Ski-Hike, który zapewnia 45% zakres ruchu.

Jakie modele butów Head wybrać?

Firma Head ma w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli butów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wspomnieć o tym, że można wybrać profesjonalne buty nie tylko dla kobiet i mężczyzn, ale również dla dzieci. Dla mężczyzn doskonałym wyborem są buty Head Kore albo Head ADVANT EDGE, które biją rekordy sprzedaży. Nowoczesne buty narciarskie Head doskonale stabilizują stopy, dzięki czemu można uniknąć wielu kontuzji. W nowszych modelach można spotkać ergonomiczne uchwyty Double Power, które zwiększają dźwignię klamry o połowę. Osoby, które nie wiedzą, na jakie buty narciarskie marki Head warto postawić, powinny skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonego sprzedawcy.