Jak wybrać gogle narciarskie?

Jazda na nartach, czy też snowboardzie to doskonały sposób zarówno na poczucie adrenaliny, jak i na zadbanie o kondycję fizyczną. Niemniej jednak przed rozpoczęciem tej przygody należy się wyposażyć w odpowiedni sprzęt. Bez wątpienia jednym z akcesoriów, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego odpowiedzialnego narciarza są gogle. Jak wybrać najlepsze?

Najlepsze gogle

Pierwszą istotną cechą wysokiej jakości gogli jest ich doskonałe dopasowanie do twarzy. Z tego względu zawsze należy wybierać modele przeznaczone dla mężczyzn lub kobiet zgodnie z płcią. Ponadto przymierzając gogle zawsze należy to robić razem z kaskiem. Jest to jedyny skuteczny sposób, który pozwala na idealne dobranie gogli do kasku. Źle sparowane gogle i kask będą miały bezpośredni wpływ na obniżenie komfortu korzystania ze stoku. Nie wolno również zapominać, że dobre gogle muszą mieć nałożony filtr UV. Brak jego obecności, po latach korzystania ze stoku, może prowadzić do problemów ze wzrokiem. Przykładem producenta, który zawsze stosuje filtr UV oraz inne ważne systemy zwiększające jakość sprzętu jest uvex.

Gogle uvex to również sprzęt, który zawsze wyposażony jest wymienne soczewki! Jest to niezwykle istotne, ponieważ kolor soczewek każdorazowo musi być dobierany na podstawie warunków atmosferycznych. Źle dobrana barwa sprawi, że jazda będzie nie tylko niekomfortowa, ale również niebezpieczna. Szczęśliwie kupując model z możliwością wymiany soczewki można mieć pewność, że zawsze będą one dostosowane do pogody. Ponadto dobry sprzęt zawsze posiada szybkę w kształcie sferycznym oraz jest wyposażony w system niepozwalający na skraplanie się pary wodnej wewnątrz gogli.