Jak wybrać idealną kurtkę sportową damską?


Jesień to okres kiedy trzeba zadbać o cieplejsze ubrania. Jest to najlepszy czas, aby kupić sobie sportową kurtkę damską, która zapewni ochronę przed zimnem oraz deszczem. Oczywiście warto mieć w szafie kurtkę wiosenno-jesienną oraz zimową, aby żadna temperatura nie była nam straszna.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kurtki?

Przede wszystkim kurtki sportowe damskie (znajdziesz w Desportivo) można podzielić na kurtki przeciwdeszczowe, zimowe, codzienne oraz trekkingowe. Dlatego kurtka musi zostać wybrana zgodnie z przeznaczeniem. Jeśli uwielbiamy biegać bez względu na pogodę, to nie może zabraknąć w szafie kurtki przeciwdeszczowej, która wykonana jest z materiału nie przepuszczającego wody i posiada uszczelniane szwy. Kurtka zimowa musi posiadać odpowiednie wypełnienie, które chroni przed mrozem. W przypadku kurtki trekkingowej istotną kwestią jest to, czy nie przepuszcza ona wiatru, deszczu oraz odpowiednio odprowadza wilgoć. Naturalnie kurtka musi być wygodna, a więc dobrze dopasowana rozmiarowo. Ruchy nie mogą być skrępowane i nie wolno zapomnieć o tym, że pod kurtką nosi się swetry czy grubsze bluzy.

Jakie kurtki sportowe damskie są modne w tym sezonie?

Jak w przypadku każdych ubrań również w kategorii kurtek istnieją trendy modowe, które zmieniają się dość często. Obecnie na topie są kurtki puchowe zarówno dłuższe jak i krótkie do pasa. Ten sezon jest nieco mniej „kolorowy” niż poprzednie, gdyż na salonach króluje czerń i biel. Z jednej strony wiele pań się ucieszy, gdyż są to i tak dwa najbardziej pożądane i najczęściej wybierane kolory. Ale oczywiście nie oznacza to, że założenie czerwonej kurtki jest modowym faux pas. Każda kurtka dobrze dobrana i dopasowana jest trendy. Jeśli pani czuje się w niej dobrze to i także dobrze wygląda. Najważniejszą rzeczą jest to, aby dobrać kurtkę do własnych potrzeb i zgodnie z jej przeznaczeniem.