Jak wybrać kurtkę narciarską?


Jeśli planujemy zimowy wyjazd w góry w celu jazdy na nartach bądź na snowboardzie, absolutnie obowiązkowym elementem naszego ekwipunku będzie odpowiednio dobrana kurtka narciarska.

Ciężko jest cieszyć się jazdą, gdy odczuwamy dotkliwie każde zaostrzenie się warunków pogodowych, a te jak wiemy, na stokach potrafią zmieniać się jak w kalejdoskopie. Dlatego dobra kurtka narciarska musi mieć parametry, które uczynią jej posiadacza odpornym na kaprysy pogody.

A więc przede wszystkim, ważne jest aby była wodoodporna, na wypadek nagłej ulewy. Nie wolno również zapominać o tym, że zimowe szaleństwo bywa męczące i potrafi wydzielić mnóstwo potu. Dlatego kolejnym istotnym przy wyborze kurtki parametrem jest jej oddychalność.

Właściwości, które wymienię w tym akapicie są ważne przy wyborze właściwie każdego elementu garderoby. Są to zatem: pasujący rozmiar, trwałość i wygląd. Pierwszy z wymienionych jest istotny dla wygody użytkowania.

Moim zdaniem jeżeli istnieje taka możliwość dobrze byłoby przed zakupem przymierzyć kurtkę, bo kurtki narciarskie różnych producentów mogą diametralnie różnić się krojem. Trwałość ubrania też jest bardzo ważna. Dobre kurtki narciarskie nie należą do rzeczy tanich, więc z założenia kupuje się je na dłużej niż jeden sezon. Wreszcie rzecz, która niektórym wyda się najmniej istotna, czyli wygląd. Myślę jednak, że każdy woli ubierać to, co mu się podoba i powinniśmy na to również zwrócić uwagę.

Na sam koniec warto wspomnieć o przydatnych dodatkach i akcesoriach będących wyposażeniem dobrej jakości kurtek. Z pewnością przydatne są kieszenie, a zwłaszcza ta wewnętrzna, na cenniejsze rzeczy i na rękawie, by móc wygodnie schować karnet.

Świetną rzeczą jest także pas przeciwśnieżny, który, jak nazwa wskazuje, chroni przed przedostawaniem się śniegu do ciała.

Kurtka narciarska dostępna w ofercie sklepu KrakowSport.pl.