Kurtki narciarskie męskie – na co zwracać uwagę przy zakupie

Zimy w Polsce w ostatnich latach nie należą do zbyt surowych a śniegu jak na lekarstwo. Na szczęście, dzięki zróżnicowaniu terenu w naszym kraju, amatorzy sportów zimowych, mają możliwość skorzystania z zimowej aury. Przygotowania do wyjazdu zaczynamy dużo wcześniej, bo wiemy jak ważne są sprzęt oraz wygodna odzież. Podstawą zimowego zaopatrzenia są kurtki narciarskie dla mężczyzn i kobiet. Niezależnie od estetyki – mają przede wszystkim chronić przed zimnem.

Podczas zimowego wypoczynku, kurtkę nosimy przez dużą część dnia. Dlatego ważne, by wybrana odzież była ciepła, ale też posiadała wentylację. Na jakie paramenty należy zwracać uwagę?

Wypełnienie – naturalne czy syntetyczne

W tych pierwszych pierze jest znakomitym izolatorem. Będziemy zadowoleni nawet podczas siarczystych mrozów.
Sztuczne wypełnienie to poliester. Jego cechą jest wyjątkowa lekkość, co za tym idzie, komfort noszenia.

Wierzchni materiał

To również ważna kwesta. Używa się tu zwykle materiałów syntetycznych, rzadziej naturalnych. Kurtki narciarskie męskie czy damskie, w których skorzystano z syntetyków są ciepłe i wygodne. Stosuje się zwykle:

– Poliamid – materiał o wielu nasyconych kolorach, wytrzymały na tarcie i nie elektryzuje się. Wzbogacony warstwą impregnacyjną, dobrze ochroni przed wilgocią.

Poliester – kurtki narciarskie wykonane z poliestru są ciepłe i odporne na opady atmosferyczne. Ten syntetyczny materiał jest łatwy w pielęgnacji i nie gniecie są. Warto wiedzieć, że nie ma on jednak właściwości oddychających.