Na co zwracać uwagę, wybierając odzież narciarską?

Każda osoba, która choć raz w życiu jeździła na nartach dobrze wie jak ważną rolę odgrywa dobór odzieży. Ważne jest, by gwarantowała ona ciepło oraz komfort podczas jazdy, dlatego też warto poświęcić trochę czasu na wybranie idealnej kurtki oraz spodni narciarskich. Czym należy się kierować podczas zakupów?

Wybór odzieży narciarskiej

Oczywistym jest, że ubrania na stok powinny być przede wszystkim ciepłe i wygodne, jednak większość osób chce, by równocześnie efektownie prezentowały się podczas szusowania na stoku. Odzież narciarska Schoffel wszystkie wspomniane warunki. Na co konkretnie zwrócić uwagę, wybierając kurtkę na stok? Konieczne jest zadbanie o to, by była ona wodoodporna, dobrze by miała membranę przynajmniej 10 000 mm – taka wartość zapewni ochronę podczas mocnych opadów deszczu lub śniegu.

Istotna jest również oddychalność, ponieważ umożliwia ona odprowadzenie pary wodnej, czyli potu, dzięki czemu podczas wielu godzin spędzonych na stoku można czuć się komfortowo. Dobrze, by kurtka była wygodnie zaprojektowana i miała wodoodporne zamki, a także specjalne miejsce na karnet, najlepiej na lewym rękawie. W produktach od marki Schoffel można znaleźć wszystkie wymienione udogodnienia.

Wybierając odzież narciarską Schoffel trzeba zwrócić uwagę także na spodnie. Również w ich przypadku konieczne jest zadbanie o to, by gwarantowały oddychalność na wysokim poziomie oraz były wodoodporne. Właśnie dzięki temu w przypadku ewentualnego upadku nie będzie obawy, że spodnie przemokną.

Odzież narciarska Schoffel dostępna w tym miejscu.