Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru crossowego?

Rower crossowy damski

Nie ulega wątpliwości, że rowery crossowe świetnie sprawdzą się na mniej wymagających szlakach niż rowery górskie. Rowery te w porównaniu z rowerami górskimi różnią się większymi kołami, które mają cieńsze opony. Dzięki temu dużo łatwiej toczą się po betonie i są bardziej wszechstronny.

Co to znaczy rower crossowy?

Obecnie rowerem crossowym rowerzysta może jeździć zarówno po mieście, jak i w terenie. Ponadto posiada duże koła i lekką oraz delikatną ramę, co jest w dużej mierze związane z mniejszą wagę i niższą ceną. Poza tym rama roweru crossowego jest zaprojektowana w taki sposób, aby w trakcie jazdy sylwetka była wyprostowana. Wyprostowana sylwetka nie obciąża kręgosłupa i stawów. Jeżeli kolejarzowi zależy na szybkim przemieszczeniu się, to rower crossowy będzie doskonałym wyborem. Warto zaznaczyć, że taki rodzaj roweru często zostaje wykorzystywany do zamocowana dodatkowego osprzętu, takiego jak bagażniki i sakwy, i błotniki. Tak więc rower crossowy o bardzo dobrej jakości może zastąpić rower miejski.

rower crossowy gt

Rower crossowy – jak wybrać?

Każdy konsumenta przed kupieniem roweru crossowego musi najpierw odpowiednio dopasować rozmiar ramy. Rozmiar ramy wpływa na komfort jazdy. Na rowerze crossowym rowerzysta siedzi bardziej wyprostowany sposób niż na góralu. Dlatego rower musi gwarantować w trakcie jazdy wygodę. Przy zakupie roweru crossowego warto także zwrócić uwagę na rodzaj napędu. Jeśli konsument jest w stanie przeznaczyć na niego trochę więcej pieniędzy, to powinien wybrać model, w którym korba jest mocowana w standardzie Octalink lub Hollowtech II. Oczywiście, decydując się na zakup roweru crossowego należy kierować się przede wszystkim jakością wykonania i osprzętu. Dopiero w następnej warto wziąć pod uwagę aspekty wizualne.