Rower miejski – co należy wiedzieć na ten temat?


O rowerach można mówić dużo, a temat i tak nigdy nie zostanie wyczerpany. A to z tego prostego względu, że te popularne jednoślady wciąż ewoluują. Wciąż się zmieniają, zapewniając użytkownikom wygodę wykorzystania. Dzięki temu tak naprawdę, każda osoba, która jest zainteresowana zakupem roweru, może otrzymać coś, co będzie najbardziej dopasowane do jej potrzeb. Wśród licznych propozycji, można znaleźć rowery miejskie. Co tak naprawdę należy rozumieć pod tym pojęciem?

„Holenderka” nadchodzi

rower miejski

Rower miejski z tego sklepu nazywany jest również popularnie holenderką. To właśnie ten jednoślad, który – jak sama nazwa wskazuje – przystosowany jest do jazdy po mieście. Po czym można go rozpoznać? Po dużych kołach. Takie minimum to 26, 27 lub 28 cali. Tak, teraz na pewno wiele osób przyznaje, że miało już przyjemność widzieć taki jednoślad na swojej drodze. Najczęściej korzystają z niego panie, które na dodatek mają koszyk zamieszczony z przodu. Czy jest on wygodny do jazdy? Oczywiście, że tak. Świadczy o tym, chociażby fakt, że wiele pań wypowiada się o nim w sposób pozytywny.

Rower miejski dla panów

Aczkolwiek, nie można umniejszać panom, którzy także mogą wykorzystywać rowery miejskie. I oni mają specjalną kategorię takich produktów, które wyróżniają się tym, że posiadają specjalną ramę górną. Panię takiej ramy, w kształcie trójkąta, nie posiadają. To chyba taki znak rozpoznawczy. Producenci również mają dla panów ciekawe propozycje, ale z przykrością należy zauważyć, że nie są one już tak często wykorzystywane. Męskie rowery miejskie porzucane są na korzyść typowych górali. Nie chodzi jednak o to, który z tych rowerów dzierży palmę pierwszeństwa. Najważniejsze jest to, aby każda z osób była w stanie znaleźć coś, dzięki czemu będzie mogła urządzać przyjemne przejażdżki na rowerze.