Czym cechują się kijki trekkingowe


Kijki trekkingowe to niezastąpiony sprzęt do terenowych wędrówek. Pomagają odciążyć zarówno kręgosłup jak i kolana w czasie marszu, ale także poprawiają bezpieczeństwo na szlaku oferując dodatkową asekurację na stromych zejściach. Co wyróżnia kije trekkingowe i dla kogo się one sprawdzą?

Cechy kijków do trekkingu

Kijki do trekkingu wyróżniają się przede wszystkim swoją wytrzymałością. Muszą być wystarczająco sztywne by zapewnić możliwość podparcia się na nich. Jednocześnie muszą być wygodne zarówno podczas użytkowania, jak i transportu. Z tego względu kije trekkingowe wyposaża się w wygodne chwyty i w systemy umożliwiające szybkie składanie, często z regulacją wysokości.

Typowym materiałem zapewniającym wystarczającą sztywność przy stosunkowo niewielkiej masie jest aluminium, a topowe kijki trekkingowe wykonuje się także z włókien węglowych. Istotną cechą jest także możliwość wymiany końcówek w zależności od terenu w którym się poruszamy.

Dla kogo kije trekkingowe?

Z zalet korzystania z kijków trekkingowych skorzystają głównie osoby wędrujące w górach z ciężkimi plecakami i to one najbardziej odczują różnicę wynikającą z ich stosowania. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie w używaniu ich na mniej wymagających trasach i z mniejszym obciążeniem.

Dzięki możliwości szybkiego składania kijów do trekkingu można używać tylko na wybranych częściach trasy, a szybka regulacja wysokości umożliwi zmianę ich długości do odpowiednio wygodniejszej podczas zejść, lub stromych podejść.

Kije do trekkingu dostępne na stronie https://www.krakowsport.pl/pol_m_Turystyka_Kije-trekkingowe-221.html