Jaki plecak turystyczny wybrać w góry?


Wybór adekwatnego plecaka zarówno na wyprawę w góry,  jak i po płaskim terenie jest łatwy, ale jednocześnie trudny. Na nasze szczęście nie możemy narzekać na brak asortymentu. W wielu sklepach znajdziemy wiele modeli plecaków przeznaczonych właśnie do takich przygód.

Taki szeroki wybór plecaków, również jest minusem, gdyż nie mamy wiele wątpliwości podczas wyboru i nie możemy się zdecydować na jeden konkretny egzemplarz. Z tego powodu dobrze jest wiedzieć, czym powinniśmy się kierować podczas wyboru plecaka trekkingowego.

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak turystyczny?

Podczas zakupu idealnego plecaka nie powinniśmy zwracać uwagę jedynie na jego pojemność. Funkcjonalność czy budowa mają równie kolosalne znaczenie. Nie opłaca się kupować zbyt dużego litrażu, gdyż przeważnie bywa tak, że cały bagaż staramy się wepchać do plecaka niezależnie, jak duży on jest. Lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na mniejszy model, ale podejść rozsądnie do kwestii pakowania.

Jaką pojemność plecaka turystycznego wybrać?

Plecaki górskie, których pojemność oscyluje w wartości 30 l idealnie nadają się an krótkie wycieczki, których czas nie przekracza jednego dnia. Natomiast, gdy planujemy nieco dłuższą wycieczkę i wiemy, że będziemy potrzebować większej ilości ubrań na zmianę. Oczywiście w gronie osób znajdziemy pojedyncze persony wykorzystujące wcześniej wspomniany plecak do dwudniowych wycieczek. Jednakże najbardziej uniwersalne modele mają pojemność od 35 do 40 l. Taki litraż, również sprawdzi się w przypadku jednodniowych wycieczek w wysokie góry.

Duże plecaki turystyczne dostępne na DobreNarty.pl.