Klamkomanetki Shimano z przerzutkami niskiej klasy

W rowerowym świecie już od jakiegoś czas pojawia się pewien rodzaj mitu, że klamkomanetki powinny być stosowany tylko i wyłącznie w rowerach wysokiej jakości. To nie prawda co udowodnili producenci z firmy Shimano, którzy od początku stosowania rozwiązań z klamkomanetkami starali się tak dobierać korelacji z tym urządzeniem w stosunku do roweru – jego jakości a nawet ceny.

Klamkomanetki w używanych rowerach

Czy można osobno kupić klamokomanetkę do roweru który już posiadamy? Oczywiście, że tak. Montaż urządzenia jakim jest klamkomanetka pozwala zastosować wiele ciekawych rozwiązań w rowerach także tych używanych. Dlaczego warto w ten sprzęt zainwestować? Przede wszystkim jest to kwestia usprawniania jazdy. Jeśli jazda rowerem jest na wysokim poziomie zwiększa się także jej komfort.

A tu trzeba wyraźnie zaznaczyć, że klamkomanetki to doskonałe rozwiązanie w kwestii doposażenia sprzętowego i pozwalają idealnie zwiększyć komfort jazdy

Rowery używane stosują odpowiednie klamkomanetki

Oczywiście istnieje segment produktowy klamkomanetek, które są specjalnie spersonalizowane do zastosowania w rowerach używanych. Nowe klamkomanetki kupić można w sklepie rowerowym, także tym prowadzącym sprzedaż w Internecie.

Sam montaż nie jest skomplikowany, ale lepiej jest w tym przypadku skorzystać z pomocy osoby, która pracuje w sklepie rowerowym, lub posiada doświadczenie w montażu klamkomanetki w rowerze używanym.

Odpowiedni osprzęt jak i doposażenie można zamówić w sklepie na podstawie tabeli producenta lub specyfikacji konkretnego urządzenia.