Pierwsza hulajnoga – o czy warto wiedzieć przed zakupem?

Małe dziecko, które jest przyzwyczajone do ruchu, to dorosły, który będzie ćwiczył i dbał o zdrowie. Warto o tym pamiętać i już od małego pokazywać dzieciom najróżniejsze formy aktywności. Jak wybrać hulajnogę dla malucha?

Dlaczego hulajnoga?


W sklepach sportowych w Krakowie wybór hulajnóg jest ogromny. Dlaczego właśnie hulajnogę warto kupić naszemu maluchowi?

Jazda na hulajnodze rozwija zmysł równowagi, sprawność naszego dziecka, gdyż w czasie jazdy pracuje większość mięśni oraz zmysł orientacji. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale jazda na hulajnodze ma również duży wpływ na rozwój mowy dziecka. Ośrodek mowy oraz równowagi znajdują się w tej samej części mózgu, a dzięki jeździe na hulajnodze połączenia te się rozwijają.

Pierwsza hulajnoga


Im wcześniej nasz maluch zacznie jeździć na hulajnodze, tym lepiej. Sklep sportowy w Krakowie ma w ofercie hulajnogi, na których sprawdzą się nawet małe dzieci. Trzy koła oraz siedzisko pozwolą nawet dwu letnim dzieciom rozpocząć naukę jazdy na hulajnodze.

Kupując hulajnogę warto zwrócić uwagę na koła. Dobra hulajnoga ma koła kauczukowe, które dobrze przyczepiają się do podłoża. Dobrze jeździ się również na kołach pompowanych. Najtańszą wersją są koła plastikowe, które robią dużo hałasu i dosyć szybko pękają.

Warto również zwrócić uwagę, by dwa koła znajdowały się z przodu. Podwójne koła z tyłu powodują, że dziecko musi bardzo szeroko rozstawiać nóżki, co nie jest komfortowe.

Sprzęt sportowy dostępny na KrakówSport.pl.