Czym jest hulajnoga parkowa?


Wraz z rozwojem sportu, którym jest jazda wyczynowa na hulajnodze, powstała także specjalna linia hulajnóg, które są dostosowane właśnie do intensywnego użytkowania. Jest to właśnie hulajnoga parkowa. Poszczególne elementy zostały wykonane z wysokiej jakości aluminium, które jednocześnie jest materiałem stosunkowo lekkim, co przekłada się na wygodę w trakcie jazdy. Warto jednak wiedzieć, że hulajnogi wyczynowe, to tylko ogólna nazwa. 

Hulajnoga na street, czy na skatepark?

Jeśli chodzi o jazdę na hulajnodze, podobnie jak w innych sportach wyczynowych: BMX, czy deskorolka, umiejętności można rozwijać w kilku kierunkach. Z tej racji widać pewne różnice, jeśli chodzi o jazdę na skateparku, a tzw. streecie, czyli w miejscach publicznych. Przede wszystkim hulajnoga parkowa jest mniej narażona na uszkodzenia w trakcie wykonywania ewolucji. Zakładając, że ktoś użytkuje je zgodnie z przeznaczeniem, czyli na skateparku. Wszystko dlatego, że nawierzchnia, podobnie jak przeszkody są dostosowane do jazdy wyczynowej. Na murkach spotkać można metalowe krawężniki, które ułatwiają wykonywanie grindów, a jednocześnie nie prowadzą do uszkodzenia blatu w tak dużym stopniu, jak beton.

Czym jest hulajnoga parkowa

Jaki styl jazdy wybrać?

Jeśli ktoś jest początkującym riderem, z pewnością hulajnoga wyczynowa parkowa to będzie dobry pomysł. Przede wszystkim może oswoić się z samą hulajnogą, jak również poznać podstawowe ewolucje w miejscu, które jest do tego przeznaczone. 

Po drugie – jazda na skateparkach jest znacznie bardziej popularna, niż jazda na streecie. Chociażby dlatego, że nie trzeba szukać odpowiedniego miejsca i przeszkód, a wszystko jest nie tylko gotowe, ale również zorganizowane w ten sposób, by jak najbardziej ułatwić wykonywanie poszczególnych ewolucji, co przekłada się na przyjemność z jazdy i szybszy progres.