Jak używać raków do butów bezpiecznie i efektywnie


Jeśli nigdy wcześniej nie posiadałeś raków, możesz obawiać się o kwestie bezpieczeństwa, które wiążą się z używaniem tego sprzętu. Służymy pomocą. Raki występują w parach, a każdy z nich ma dwie metalowe płytki z kolcami, które są przeznaczone do przymocowania do podeszwy buta turystycznego.

Wzory butów – dobra jakość raków

Płytki są zaprojektowane tak, aby zazębiać się ze wzorem trakcji Twojego buta, więc będą przylegać do lodu i śniegu, gdy będziesz po nim chodził. Jeśli napotkasz strome zbocze lub ścianę skalną, będziesz musiał użyć raków, aby pomóc Ci się wspiąć. Raki do butów https://dobrenarty.pl/skituring/harszle-i-raki/ są tym samym idealnym elementem, który może doskonale zadziałać jako wsparcie podczas przemieszczania

Niezależnie od tego, czy wspinasz się po wzgórzu, czy po ścianie skalnej, przestrzegaj poniższych wskazówek bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że używasz raków bezpiecznie i skutecznie. – Upewnij się, że raki są solidnie przymocowane do obuwia.

Powinieneś móc bez problemu chodzić po płaskim terenie, ale powinieneś czuć opór podczas chodzenia po oblodzonych powierzchniach.

  • Wybierz trasę wędrówki, która ma stopniowe nachylenie pod górę lub w dół.
  • Zawsze stosuj technikę chodzenia, która zakłada postawę od pięty do palców. W ten sposób równomiernie rozłożysz ciężar ciała między stopami a lodem lub śniegiem.
  • Ramiona trzymaj blisko siebie, a stopy stawiaj na ziemi.