Zadania miejskich rowerów
Życie w mieście nie należy do najłatwiejszych. Duży ruch uliczny, korki, niezdrowy tryb życia i wieczne zamknięcie, czy to w budynku, czy to w samochodzie. Wiele osób stara się to zmienić i wyjść ze stworzonych ścian na świat. Najczęściej w tym celu wybierają rower.
Zalety roweru w mieście
Jeżdżąc na rowerze w mieście całkowicie zmienia si podejście do otoczenia. Docieramy do miejsc do których ani samochodem, ani pieszo byśmy nie trafili. Zmiana tej perspektywy powoduje, że życie staje się ciekawsze i bardziej interesujące.
Jednak miasto to również wyzwanie dla roweru. Wyzwanie od strony infrastruktury, ruchu miejskiego i ograniczeń własnego ciała.
Jeżdżąc po mieście rowerem trzeba być gotowym na każdą nawierzchnie, od idealnych ścieżek rowerowych, po luźne i piaszczyste trasy. Od bezludnych okolic, po centrum miast, gdzie ruch jest ekstremalnie intensywny. Nie można również zapominać o posiadanej kondycji. Odcinki tras mogą być bardzo długie i dodatkowo usiane licznymi wzniesieniami. Wszystko to powoduje, że rower miejski musi być bardzo szczególny.
Jaki rower wybrać?
Aby sprostać tym wymaganiom konieczne jest posiadanie możliwie najbardziej uniwersalnego roweru miejskiego. Świetnie w tym celu sprawdzają się np. rowery górskie, które posiadają zarówno predyspozycje do trudnych odcinków tras, jak również wyposażone są w osprzęt ułatwiający rowerzyście jeżdżenie i poprawiające jego komfort podroży.