Jak przewozić rowery?


Gdy chcemy wybrać się na wycieczkę samochodową, to dobrze jest zabrać ze sobą rowery. Dzięki temu w każdej chwili będzie można skorzystać z trasy rowerowej, kiedy będziemy odpoczywać na urlopie. Dobrze jest jednak wiedzieć jak wybrać bagażnik rowerowy, który bezpiecznie pomoże nam je przewieźć w miejsce docelowe. Warto też poznać, jakie są możliwości wyboru bagażnika.

Lepszy bagażnik dachowy czy na hak?

Wszystko zależy od tego, jaki mamy model samochodu. Jeśli mamy wystarczająco duże auto, to można wybrać bagażnik dachowy, który pomieści wszystkie nasze rowery. Dzięki takiemu zabezpieczeniu zyskujemy dużo miejsca w samochodzie do spakowania innych bagaży. Gdy jednak zdecydujemy się na bagażnik na hak, to będziemy mieć pewność, że zmieścimy się pod każdy most i tunel, przez co bez obawy można wyruszyć w podróż. Bagażnik rowerowy na dach, jak i na hak są bardzo dobrym wyborem, trzeba wybrać tylko taki model, który będzie świetnie pasował do naszego samochodu. Oba te bagażniki mają wiele zalet do przewozu rowerów.

Gdzie można kupić bagażnik rowerowy?

Bagażnik rowerowy można kupić w sklepie z akcesoriami samochodowymi zarówno stacjonarnie, jak i online. Dzięki temu możemy wybrać różne modele bagażników, które dopasujemy do naszych potrzeb. Trzeba też pamiętać o wszystkich akcesoriach, które będą potrzebne do montażu bagażnika rowerowego.

Jak dbać o bagażnik rowerowy?

Gdy już wiemy, jak wybrać bagażnik rowerowy, to dobrze jest wiedzieć, jak można o niego zadbać, by mógł nam długo służyć. Szczególne znaczenie ma to przy bagażniku dachowym. Po każdym użyciu takiego bagażnika trzeba się upewnić, czy zamknęliśmy dobrze bagażnik. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nic nie napada nam do środka i nie wpadną żadne zanieczyszczenia. Warto też jest przeczyścić bagażnik po każdym użyciu zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Gdy mamy bagażnik na hak, to można odczepić uchwyt i bezpiecznie go umyć w warunkach domowych. Przez to, że można go łatwo odpiąć, to zaleca się czyścić taki bagażnik co wyjazd.

Jak założyć bagażnik rowerowy?

Jeśli zakładamy dachowy, to musimy mieć specjalne płozy do których doczepia się bagażnik, natomiast bagażnik na hak trzeba przymocować do uchwytu. Gdy nie chcemy samodzielnie montować bagażnika, to mogą to zrobić wyszkoleni pracownicy, którzy dokładnie wiedzą, jak zabezpieczyć taki bagażnik. Niektóre modele samochodów mają już w zestawie bagażnik dachowy zamontowany, dzięki czemu nie musimy martwić się o jego montaż. Warto też dodać, że montaż bagażnika jest bardzo szybki i nie zajmuje zbyt wiele czasu, przez co można go zamontować tuż przed wyjazdem.

Bagażnik rowerowy to świetne rozwiązanie, które można zamontować praktycznie w każdym samochodzie. Dzięki temu, że jest tak wiele modeli bagażników, to każdy dobierze taki bagażnik, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania. Warto też dodać, że taki bagażnik jest na tyle trwały i pojemny, że może pomieścić kilka rowerów naraz. Bagażnik na hak może nawet mieć aż cztery rowery, które swobodnie się zmieszczą.