Na co zwracać szczególną uwagę wybierając sakwy rowerowe na ramę?

Torby rowerowe na ramę

Planując dłuższą wyprawę rowerową można odkryć, że klasyczny plecak nie jest wystarczający, aby pomieścić to wszystko, co chcemy zabrać ze sobą. Jego znakomitym uzupełnieniem mogą okazać się sakwy rowerowe na ramę, warto więc przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu.

Pojemność – największy atrybut sakw

Wybierając torby rowerowe na ramę (duży wybór znajdziemy m.in. online na GoRide.pl) , powinniśmy poddać starannej analizie co najmniej kilka czynników związanych z ich zakupem. Jednym z najważniejszych wydaje się być ich pojemność. Co do zasady, im są one większe, tym lepiej, bo można do nich zapakować więcej rzeczy. Dobrze jednak mieć na uwadze to, że wiązać się to będzie z ich większą wagą, ta zaś może okazać się poważnym obciążeniem dla osoby ruszającej w trasę. Pojemność toreb rowerowych powinna być więc dopasowana zarówno do umiejętności kolarskich ich użytkownika, jak i do długości pokonywanych tras.

Inne ważne cechy sakw rowerowych na ramę

Choć to pojemność jest tym, na co zwraca się największą uwagę wybierając sakwy rowerowe na ramę, nie jest to wcale jedyny czynnik przesądzający o zadowoleniu z zakupu. Na liście tych, które dobrze jest analizować znajduje się również:

  • konstrukcja sakwy rowerowej,
  • sposób montażu sakwy,
  • rodzaj materiału, z którego jest wykonana.

Dziś w sprzedaży dominują poliestrowe sakwy rowerowe, choć w użyciu znajdują się także inne tworzywa sztuczne na czele z nylonem. Ich atutem jest przede wszystkim odporność na uszkodzenia mechaniczne i trudne warunki atmosferyczne. Warto docenić jednak i to, że samo utrzymanie ich w czystości również jest procesem nieskomplikowanym.