Jak wybrać idealną kurtkę na rower?


Rower to aktywność, której wcale nie musimy przerywać ze względu na koniec sezonu. Do jazdy na rowerze w okresie jesiennym i zimowym wystarczy nam wysokiej jakości kurtka na rower. Jak wybrać model, który będzie służył nam przez lata? Sprawdźmy to. 

Jaka kurtka rowerowa na jesień?

Kurtka rowerowa na jesień to pozycja w naszej garderobie, która ma za zadanie chronić nas przed ulotnymi deszczami, mocniejszymi podmuchami wiatru oraz niższymi temperaturami. Wciąż jednak możemy stawiać na cieniutkie kurtki softshellowe, które dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii zapewnią całkowity komfort termiczny przy zachowaniu niezwykle lekkiej wagi.

Dobrej jakości kurtki na rower jesienne na rower wyposażone są w wygodne ściągacze, które chronią nasze ciało w pochylonej pozycji, tak dobrze znanej z jazdy na rowerze. Jaki materiał kurtki jesiennej na rower będzie najlepszy? Najlepszy wybór to materiał oddychający, który zapobiegnie nadmiernej potliwości i zagwarantuje doskonałą cyrkulację powietrza.

Kurtki na rower

Kurtka na rower zimą – co wybrać?

Zimowe warunki to dla wielu z nas okoliczności, w których nie wyobrażamy sobie przejażdżki rowerem. Nic bardziej mylnego! Zima to doskonały czas na szlifowanie formy na letnie wyprawy. To jednak, co może nam się przydać to odpowiednie kurtki na rower, gwarantujące przede wszystkim odpowiednie ciepło. Dlatego zimowe kurtki na rower powinny charakteryzować się nie tylko wygodą, wodo i wiatroodpornością, ale także dodatkową warstwą, gwarantującą tak ważny komfort termiczny. Z dobrej jakości kurtką na rower sezon rowerowy będzie trwał przez okrągły rok – bez względu na panującą na zewnątrz aurę.