Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice narciarskie?

rękawice narciarskie

Wyjazd na narty to prawdziwa przyjemność i możliwość odcięcia się od problemów życia codziennego. Aby szusować na stoku całymi godzinami, a nie grzać się w góralskiej knajpce powinniśmy zadbać o odpowiedni ubiór. Pozwoli on nam cieszyć się urokami narciarstwa i zapomnieć o silnym mrozie, który bardzo często panuje w górach w trakcie sezonu zimowego. Na co zwracać uwagę kompletując strój? Ciepłe spodnie, kurtka czy czapka to podstawa, ale żaden wyjazd się nie uda, jeśli rękawice narciarskie nie będą w stanie dobrze ogrzać naszych rąk.

Rodzaje rękawic narciarskich

To właśni zimne ręce są najczęstszą przyczyną długi przerw. Ogrzanie stóp i rąk nie jest łatwe, dlatego rękawiczki narciarskie powinny być nie tylko wygodne, ale przede wszystkim ciepłe. Do wyboru mamy rozwiązania jednopalcowe oraz klasyczne rękawice narciarskie skórzane, które wydają się zapewniać najlepszy komfort cieplny w tych trudnych warunkach. Mają one jeszcze jedną, nie mniej ważną zaletę. Umożliwiają precyzyjne operowanie rękami, co przyda się szczególnie przy wyciąganiu telefonu czy karnetu.

rękawice narciarskie

Solidne rękawice narciarskie pomagają nam wypoczywać aktywnie i specjalnie przy tym nie marznąć. Skórzane wyroby zapewniają maksymalny komfort i nie są przesadnie drogie. Można je kupić we większości sklepów z akcesoriami dla narciarzy. Warto pamiętać, by oprócz rękawiczek zaopatrzyć się gogle narciarskie, bo w śnieżnych i wietrznych warunkach zdecydowanie poprawiają komfort zjazdów. Dzięki nim możemy bezpieczniej szusować całymi godzinami na każdym górskim stoku.