Basen ogrodowy rozporowy

basen rozporowy intex

Coraz większą popularnością cieszą się baseny ogrodowe i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ich ogromną zaletą jest możliwość przeniesienia w każdej chwili w dowolne miejsce. W dodatku są bardzo lekkie, powszechnie dostępne, wytrzymałe i świetnie sprawdzają się w gorące, letnie dni. 

Charakterystyka basenów rozporowych

Basen rozporowy wykorzystuje siłę rozporową, co oznacza, że woda napierając na ściany wykonane z PVC, usztywnia całą konstrukcję. Dodatkowo niektóre modele są wyposażone w pompowany kołnierz, dzięki czemu mogą osiągać duże rozmiary i dostosować wysokość progu, w zależności od nalanej wody. Jest on również wygodnym rozwiązaniem, ponieważ może służyć jako oparcie. Część modeli jest wyposażonych w filtr, co pomaga zachować jego czystość i odciąża nas z dodatkowej pracy. 

Basen rozporowy do ogrodu

Przeróżne modele basenów rozporowych sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Planując zakup warto wziąć pod uwagę wieloosobowy model, w którym zmieści się cała rodzina. Tego typu baseny cieszą się dużym powodzeniem, ze względu na solidny materiał z którego są produkowane, ponieważ to właśnie on gwarantuje korzystanie z niego przez kilka sezonów. Są one wykonywane z dobrego rodzaju PVC, który jest zarówno miękki, ale i solidny. Oczywiście należy chować go na zimę, ponieważ minusowych temperatur nie przetrwałby żaden model. Basen rozporowy do ogrodu jest funkcjonalny, ponieważ nie wymaga od nas wysiłku podczas rozkładania, a jego ogromnym plusem jest możliwość spakowania go do niewielkich rozmiarów.