Szosowy rower Giant – aero czy mountain?


Giant to potentat rowerowy z Tajwanu. Swoimi produktami próbuje wypełnić każdą niszę rynkową. Nastawiony jest na zapewnienie każdemu użytkownikowi optymalnego roweru do jego potrzeb. Tylko w samej kategorii rowerów szosowych firma dostarcza mnóstwo opcji i konfiguracji.

Aerodynamiczny rower Giant

rower Giant

Dla wymagających amatorów i profesjonalnych zawodników rower Giant jest uwolnieniem własnego potencjału. Właśnie w tym celu została stworzona odmiana Propel. Ma ona podnosić wszystkie parametry związane z szybką jazdą. Czy to zawody, czy tylko ustawka kolarska rower Giant pomaga w utrzymywaniu dużych prędkości. Średnia prędkość jest bardzo ważna przy ściganiu. Seria ta charakteryzuje się niezwykle opływową budową. Rama przeszła liczne specjalne testy w tunelu aerodynamicznym, aby mogła spełniać pokładane w niej nadzieje. Konstruktorzy postawili tu na nowoczesne rozwiązania takie jak AeroSystem. Rurki mają obły kształt i świetnie wpływają na sztywność roweru. 

Maszyna stworzona na górskie etapy

Z kolei seria TCR Advanced została stworzona na potrzeby jazdy w górach. Mogą z niej korzystać wszyscy ci, którzy uprawiają kolarstwo w dużych górach lub terenie pagórkowatym. Potwierdzają to liczne zawody typu Tour de France, gdzie najlepsi zawodnicy używają tych maszyn i wygrywają najcięższe etapy. Jest to sztandarowy model marki, który istnieje na rynku od 30 lat. Ten rower Giant swoją charakterystyką pozwala na pokonywanie stromych wzniesień z pełną mocą. Przekazywana siła przez kolarza jest w pełni spożytkowana przez jednoślad. Cała konstrukcja oparta jest na karbonowych podzespołach. Rama wykonana została z najlepszej jakości kompozytu. Swoją lekkość i sprężystość zawdzięcza włóknom węglowym. Układane są one większymi ilościami w miejscach szczególnie narażonych na mocną pracę i pękanie.