Sztyca amortyzowana i jej pozytywny wpływ na jazdę na rowerze


Sztyca jest kluczową częścią współczesnych rowerów. Wykorzystując mieszanki różnorodnych surowców z włókna węglowego, mogą zostać wyprodukowane sztyce, które będą się odznaczały naprawdę sporą wytrzymałością. 

Idealny produkt 

Długotrwała trwałość, płynny zakres pracy oraz niezwykle wyrafinowany design mogą się połączyć, żeby zapewniać możliwie najlepsze wrażenia z odbywanej jazdy w swojej klasie – to wszystko będzie w stanie zapewniać sztyca amortyzowana. 

Dobrze sprawdzona i dobrana konstrukcja jest dosyć prosta do montowania, co na pewno stanowi dużą zaletę. Sztyce w wersji amortyzowanej każdego roku stają się coraz to popularniejsze. Nie można zaprzeczyć, iż mają one wiele różnych przydatnych funkcji, które mają pozytywny wpływ na poruszanie się własnym jednośladem po różnym typie podłoża. 

Szybkie jeżdżenie na rowerze

Najnowocześniejsze sztyce do rowerów wykonuje się taką metodą, żeby mogły zostać w pełni zintegrowane z ramą danego modelu roweru. Dużym plusem amortyzowanej sztycy będzie fakt, iż jest ona niezwykle lekka, dzięki temu nie ma ona żadnego wpływu na masę całego jednośladu.

Tego typu produkt z całą pewnością znaleźć możemy w każdym spośród profesjonalnych sklepów rowerowych, nie tylko tych stacjonarnych, ale również internetowych. Firmy zajmujące się ich produkcją przykładają dużą wagę do tego, żeby sztyce zostały solidnie wykończone, jak również nie miały wpływu na wygląd samego jednośladu. Sztyce amortyzowane działają także podobnie, jak przykładowo amortyzator przedni. Dzięki takiemu produktowi, komfort jazdy zostaje całkowicie zachowany.

Sztyce amortyzowane jak prezentowane tutaj, pracują bardzo dobrze w czasie długich i trudnych tras (na przykład górskich czy nieco mniej ekstremalnych – szutrowych).

Rowerzyści nie odczuwają nierówności na drogach, co na pewno stanowi ogromną zaletę dla wielu użytkowników, którzy nierzadko poruszają się właśnie na rowerze. Tego typu rozwiązanie, sprawdza się nie tylko w przypadku amatorów, ale również i profesjonalistów.