Czym jest grip do hulajnogi?


Sektor sportów ekstremalnych nieustannie się rozrasta. A to oznacza, że powstają coraz to nowsze dyscypliny. Jeszcze w ubiegłym wieku bardzo prężnie rozwijał się skateboarding, który obecnie jest już dyscypliną olimpijską. Widać jednak, że także osoby, które jeżdżą na hulajnogach, aspirują do tego, by ten sport na stałe wpisał się do kanonów kultury. W końcu na skateparkach widać coraz więcej osób, które ćwiczą swoje umiejętności w jeździe na hulajnodze.

Do czego służy grip w hulajnodze?

gripy do hulajnogi

Hulajnogi wyczynowe to oddzielna kategoria tego rodzaju sprzętu. Przede wszystkim powstała z myślą o wykonywaniu różnych ewolucji. A to oznacza tak samo skoki na dużą wysokość, jak również wykonywanie grindów, czyli jazdę po poręczach i murkach samym blatem hulajnogi. Dlatego musi to być sprzęt lekki, a jednocześnie wytrzymały. Na łatwość wykonywania ewolucji mają wpływ tak samo umiejętności, ale również jakość sprzętu. Dlatego ważny jest grip do hulajnogi. To nic innego, jak specjalny papier ścierny, który przykleja się do blatu. Zapewnia on odpowiednią przyczepność obuwiu. To pozwala na wygodną jazdę, ale ułatwia także wykonywanie ewolucji, jak też ich lądowanie. Dzięki temu, że noga może stabilnie wylądować na blacie, zwiększa się także bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Gripy do hulajnogi znajdziesz w sklepach internetowych.

Czy można wymienić grip w hulajnodze?

Z uwagi, że grip to materiał ścierający się, ulega zużyciu znacznie szybciej, niż inne elementy, jak kółka, czy sam blat. A to oznacza, że grip można spokojnie wymienić samodzielnie. Dzięki temu, w momencie, gdy stracił swoje właściwości, czyli przede wszystkim odpowiednią przyczepność, można dokonać zakupu nowego gripu. Tego rodzaju produkty dostępne są w tzw. sklepach miejskich, czyli tam, gdzie obok ubrań, dostępny jest także różnego rodzaju sprzęt dedykowany sportom ekstremalnym, jak blaty do hulajnóg.