Porady dotyczące zakupu wiązań snowboardowych


Dopasowanie wiązań jest tak samo ważne jak wybór odpowiedniej pary snowboardów dla Ciebie. Złe wiązania mogą prowadzić do bolesnych pęcherzy, drętwienia i innych problemów, które negatywnie wpływają na dzień spędzony na stoku. Nawet jeśli jesteś doświadczonym riderem, nigdy nie jest za trudno nauczyć się nowych sztuczek.

Rozgrzej te deski snowboardowe i wiązania, jeżdżąc na nich często i upewniając się, że są prawidłowo ustawione od czubka do ogona. Oto kilka typowych problemów i rozwiązań przy zakupie wiązań snowboardowych – odpowiednich dla Ciebie.

Nie kupuj wiązań, zanim nie poznasz swojego rozmiaru

Wybór odpowiedniej pary wiązań może być skomplikowany. Po pierwsze, musisz znaleźć swój rozmiar. Profesjonalni jeźdźcy zwykli nosić wiązania XS. Jednak obecnie istnieje wiele różnych rodzajów wiązań do wyboru, takich jak te, które są wykonane dla mężczyzn lub kobiet, a także te, które są wykonane dla początkujących lub zaawansowanych jeźdźców.

Jeśli znasz już swój rozmiar stopy, upewnij się, że twoje wiązania są również w odpowiednim rozmiarze. Różni producenci mają różne konwencje rozmiarowe, więc musisz się upewnić, że kupujesz właściwą parę. Nie tylko dopasowanie jest ważne, ale także wydajność wiązań i doświadczenie jeźdźca. Jeśli wiązania nie ustawią twojego ciała prawidłowo, wtedy nie będziesz miał najlepszego doświadczenia podczas jazdy. Następnie sprawdź osprzęt wiązań.

Wiązania snowboardowe muszą być odpowiedniej jakości

Upewnij się, że są one elastyczne, a osprzęt, od klamer po paski, jest wysokiej jakości. Większość producentów stosuje okucia ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie rdzewieją i nie korodują.

Niektórzy producenci stosują jednak tańsze okucia, które z czasem mogą ulec korozji lub zardzewieć i spowodować problemy. Jeśli zauważysz jakiekolwiek usterki w okuciach wiązań, nie wahaj się zwrócić na nie uwagi obsługi lub producenta.

Wiązania zostaną poddane przeglądowi i w razie potrzeby wymienione.